Eindelijk: statiegeld op kleine plastic flesjes
15:19Goed nieuws: vanaf 1 juli 2021 komt op alle plastic flesjes onder de 1 liter statiegeld. Het gaat om een bedrag van 15 cent per flesje. Dit heeft Staatssecretaris Stientje van Veldhoven bekend gemaakt.
Van de 900 miljoen kleine plastic flesjes die jaarlijks in Nederland verkocht worden belanden er hierdoor hopelijk straks veel minder dan de huidige 100 miljoen in het milieu.
De flessen van 1 liter en groter hebben hetzelfde statiegeld als eerst: 25 cent. Over de blikjes, waar we eerder al over schreven, zijn helaas nog geen uitspraken gedaan. Hiervoor krijgt de industrie eerst nog kans om het zelf aan te pakken. Wanneer dat niet lukt komt er medio 2022 statiegeld op blikjes.

Hi! Wij zijn Nicky en Jessie en wij leven sinds 2014 zero waste, zonder afval dus. Wat begon als project voor een maand, is inmiddels uitgegroeid tot een jarenlang project en lifestyle! Op ons blog laten we zien hoe we dat doen (naast onze full-time banen) en geven we tips voor een duurzamer leven. Zónder in te leveren op comfort, stijl of leuke dingen. Doei wegwerp-koffiebekers, plastic boterhamzakjes en voorverpakte koekjes. Hi vintage winkels en betere wereld! 
2 reacties